Çalışma Şekli ve Saatleri

DİREKSİYON DERSİ ÇALIŞMA ŞEKLİ VE SAATLERi

Trafikte kişisel araç sürüş bilgi ve tecrübenizi arttırmak için Özel Direksiyon Dersi alabilirsiniz. Ancak bu konuda uzman, deneyimli ve sertifikası olan direksiyon eğitmeni olan kişilerden almanız hem bu sürecin kısalması açısından hem de sizin güvenliğiniz açısından gereklidir.

Araç sahiplerinin can güvenliği için ihtiyaç duydukları akan trafikte uygulamalı trafik eğitimini, pratik direksiyon derslerini profesyonel hocanız ile sürücü adaylarına ve amatör sürücülere sunuyoruz.

Dilerseniz otomatik dilerseniz düz vites eğitimleri alabilirsiniz. Tüm güvenlik önlemleri alınmış, düzenli bakımları yapılan otomobillerle direksiyon eğitiminizi rahatlıkla tamamlaya bileceksiniz. Eğer aracınız var ve onunla ders almak istiyorsanız, eğitmenimiz durumunuza karar vererek sizin aracınızla da ders yapılabilecektir. Ancak hatırlanması gereken eğitim sürecinde güvenliğin öncelikli olduğudur.

Bir kişiye günde iki saat ders veriyoruz. Toplam 5 ile 10 saat aralığında çalışıyoruz kişiyi adresinden alıp, dilediği istikametlerde çalışıyoruz ve dilediği adreste dersimizi sonlandırıyoruz. Çalışmamız 2 ile 5 gün sürüyor ve direkt trafikte çalışıyoruz. İleri ve geri manevralar, yokuş kalkış ve  park, otoban, şehir içi, sokak arası, kavşaklar bu çalışmaların mutlaka çalıştırıp eksik olan yanların üzerine yoğunlaşıp dersimizi  trafiğe tek başına çıkacak duruma getirip bitiriyoruz en son dersimizde kişinin var ise kendi arabasıyla peş peşe İstanbul trafiğinde sürüşlerimizi yaparak kendine güven sağlıyoruz ve direksiyon dersi eğitimini bitiriyoruz.

DİREKSİYON EĞİTİMLERİMİZ HAFTA İÇİ VE HAFTA SONU OLMAK ÜZERE SİZİN SEÇMİŞ OLDUĞUNUZ GÜN VE SAATLERDE YAPILMAKTADIR. İSTER OTOMATİK İSTER MANUEL ÇALIŞABİLİRSİNİZ.

ÇALIŞMA SAATLERİ

Her gün sabah 08:00 ile akşam 20:00 saatleri arasıdır. Bir ders süresi 120 dakikadır verilen molalar hocaya aittir. .

Seanslar
08:00 – 10:00
10:00 – 12:00
12:00 – 14:00
14:00 – 16:00
16:00 – 18:00
18:00 – 20:00

Bu saatler içerisinde size uygun olan saati belirleyip bildirmeniz yeterlidir. Bu program sürücünün arzusuna göre değişebilir.

  • Paket program tavsiye edilir ancak zorunlu değildir. Sürücü adayının eksikliklerine göre şekillendirilebilir
  • Dersler trafiğin nispeten daha az olduğu bölgede başlar ve daha yoğun trafiğe doğru geçer.
  • Araç tanıtımı, dur-kalk çalışmaları ve yavaş gitme, direksiyon hakimiyetinin kazandırılması
  • Vites büyültme-küçültme, dönüş kuralları, şerit takibi, şerit değişimi.
  • Geri gitme,meyilli yollarda duruş-kalkışlar
  • Genel kontrol ve akan trafikte tecrübe.
  • Sahil yolunda araç kullanma
  • Çevre yolunda araç kullanımı
  • Otoyolda araç kullanımı
  • Gece araç kullanımı